Wydarzenia
LongHair® w nowej kolekcji ZIEŃIA – ICONS data dodania: 2015-01-02
News

Kobiecość pełna mocy


LEAD: Marka Zień przedstawiła nową kolekcję wiosna lato 2015 „Icons”. To modowa opowieść o przeciwieństwach, które łączą się w harmonijną całość. O sile, która nie przeszkadza delikatności i zmysłowości. O tym, co dziś nazywamy ikonicznością.

Punktem wyjścia dla „Icons” jest współczesna kobiecość. Jeszcze kilka lat temu uważało się, że mocna kobieta nie dba o piękno, a pięknu odmawiano prawa do bycia mądrym, refleksyjnym. 
„Icons” idzie w poprzek takich utartych schematów i wpisuje się w nurt patrzenia na kobiecość jako całość, która łączy: subtelność i wrażliwość, gust, samoświadomość i siłę. Współczesna kobieta umie czerpać z tych wszystkich wymiarów, cieszyć się nimi, dzielić ze światem i ukochanym 
mężczyzną.

Biel i czerń to główne kolory kolekcji. Biegunowo różne, splatają się w jedną, wyrafinowaną całość. 
Linie sylwetek są mocne, graficzne, a dzięki zastosowaniu zwiewnych, przezroczystych tkanin i haftów zaprojektowanych specjalnie dla marki Zień zachowany zostaje ich lekki, kobiecy charakter. 
Do tego mocny detal – akcesoria w połyskującym kolorze złota. Naszyjniki, szerokie bransolety z plecionego metalu, masywne klamry pasków są biżuteryjne, a jednocześnie przywodzą na myśl atrybuty władzy. W kolekcji wykorzystano również nowe technologie, takie jak laserowy grawerunek, dzięki któremu powstały wzory przypominające ascetyczny, linearny witraż.

Symbolem nowej kolekcji Zień jest orchidea – egzotyczny, delikatny kwiat, przedmiot pożądania kolekcjonerów. Uproszczony do graficznego wzoru staje się emblematem siły i zmysłowości.

Pokaz kolekcji na Zamku Ujazdowskim w Warszawie nawiązywał do prezentowanej obecnie w CSW wystawy „Głosy”. Dźwięk, scenografia, dramaturgia wydarzenia podkreślały przenikanie się świata mody, sztuki i codzienności. Harmonijnie współgrające ze sobą różnorodne perspektywy, 
doznania, porządki – to klucz do współczesnego rozumienia ikoniczności.

Dopełnieniem kolekcji ICONS były buty, które powstały w wyniku kolaboracji marek Zień i Baldowski.
Wykonane z najwyższej jakości włoskich skór, ozdobione ręcznie wykonanymi metalowymi elementami. Kolekcja obuwia wiosna/lato 2015 Baldowski by Zień ujrzy światło dzienne z początkiem grudnia 2015 roku.

wstecz
Nasi partnerzy:
Menu